Аголна гарнитура Вилијан М на спуштање, Вилијан М, беж + кафеава | Мебел Виденов
Вилијан М

Аголна гарнитура , беж + кафеава

Аголна гарнитура Вилијан М на спуштање 1
Аголна гарнитура Вилијан М на спуштање 1_thumb
25800 ден
18200 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Кујнска аголна гарнитура Вилијан М на спуштање + табуретка
Димензии: L210 B150 H80 cм.
- табуретка: L47 B84 H40 см.
- област за спиење: 140/190 см.
- конструкција: цврсто дрво, иверица
- тапацир: пена Т25, полиестерска обвивка 150 г / кв.м.
- висина на пената на делот од седиштето 8 см.
Лицев материјал: текстил, специјална серија Еnjoy во наведените комбинации на бои
Предности:
- функција за спиење - седишта што може да се повлечат наназад.
- сандак 1 пар.
- Софата доаѓа со 5 големи перници со отстранливи навлаки
- подвижна табуретка
Голема заслуга за пријатен одмор дома е на удобната и функционална софа. Нејзините удобности ни гарантираат здрав одмор и расположение. Сите материјали што се користат за изработка на софата се со сертифицирано потекло и квалитет. Материјали за тапацир - полиуретанска пена и полиестерско обвивка имаат одлични индикатори за еластичност и густина, што овозможува совршена удобност и во двата начина на употреба. За изработка на софата Вилијан М избравме специјална серија текстил - Еnjoy, ткаенина со исклучителна мекост и пријатен допир. Текстилот има и висока отпорност на абразија, цврстина на бојата, како и отпорност на пилинг. Моделот Вилијан М нуди сандак, складиште за постелнина и предмети за домаќинството. За да ја користите функцијата за спиење, повлечете го седиштето напред и навалете го грбот сè додека не се испушти седиштето.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 124/90/57 см, тежина 50,6 кг.
Пакет 2: 152/85/85 см, тежина 68,8 кг.
Пакет 3: 83/46/44 см, тежина 8,5 кг.
 
Слични производи
Последно видени