Душек King Queen bonnell, двостран 164/190, King Queen бонел, 164/190 | Мебел Виденов
King Queen бонел

164/190, Двостран душек , 164/190

Душек King Queen bonnell, двостран 164/190 1
Душек King Queen bonnell, двостран 164/190 1_thumb
13700 ден
9100 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Дебелина на душекот:
- 18 см +/- 1 см.
Состав / структура
- Ткаенина на King Queen / 225 г / м2 / - зашиена со 200 гр полиестерска обвивка и 4 мм пена
- полиестерска памучна волна - 900 гр.
- латекс филц 800 g / m2
- пролетен пакет „Bonel“ - 14 см.
Душекот на кралицата кралица може да се класифицира како средно мек душек кој обезбедува доволно удобност за добар ноќен сон. Јадрото на душекот е изработено од пружини тип бонел. Еластична полиуретанска пена и памучна волна создаваат анатомски слој кој ги апсорбира кривините на телото и обезбедува удобна положба за спиење. Слојот од латекс филц ги изолира и приглушува пружините и го зачувува квалитетите на единечните слоеви. Пријатната на допир ткаенината создава чувство на удобност и нежност. Плочката на душекот е изработена од специјален 3Д материјал за дишење што обезбедува максимална циркулација на воздухот.
Обрнете внимание!
Периодичното вртење на двострани душеци ја зачувува удобноста и го продолжува нивниот живот.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (164/190)
Пакет 1: 164/190/18 см, тежина 44 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
King Queen бонел 100.00 ден. 700.00 ден. 200.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не