Душек Лео покет + мемори пeна едностран, 144/190, Лео Покет + мемори пена, 144/190 | Мебел Виденов
Лео Покет + мемори пена

144/190, едностран , 144/190

Душек Лео покет + мемори пeна едностран, 144/190 1
Душек Лео покет + мемори пeна едностран, 144/190 2
Душек Лео покет + мемори пeна едностран, 144/190 1_thumb
Душек Лео покет + мемори пeна едностран, 144/190 2_thumb
21300 ден
Попуст: -19%
17100 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Душекот има тврдост над умерената
Висина 24 см. (+/- 1 см.)
За здрав сон и поголема удобност, специјално избраниот пакет материјали ви дава неспоредливо задоволство од спиењето.
- мемориски слој 2 см. / T65 / ја зголемува мекоста и удобноста
* еднострано поставен
- лицев плат: ватиран висококвалитетен жакард - 40% памук, 40% полиестер, 20% свила
- вата: памучна волна 300 г / кв.м. засилен со спунбонд 13 гр./кв.м
- рабови: 32 мм. висококвалитетно ширeње, светло сина боја
- покет систем: пружини H14 см., секоја пружина е завиткана во сопствен џеб
- дополнителни материјали: сунѓер пена 2 см./ T25 / 45 тежина/мекост, еднослојна полиестерна вата 1000 г / кв.м., сунѓер 6 см./T25/45
- конструкција: скара од зимзелено дрво: 3,5 / 4 см.
Од големо значење за здрав сон се материјалите што се вклучени во градењето на структурата на душекот на кој спиеме. За производство на душеците Лео Покет се користат висококвалитетни и силни материјали, кои овозможуваат процес на природна вентилација - важен услов за одржување на добра хигиена.
Главната компонента на душекот се пружини со висина од H14 см., и секоја е обвиена во посебен џеб. Овој дизајн овозможува секоја индивидуална пружина да реагира независно од притисокот и со тоа да обезбеди исклучителна удобност и уживање во сонот. Системот од џебни пружини е затворен помеѓу сукцесивно наизменични вертикални слоеви, а високо еластичните материјали со низок коефициент на деформација даваат исклучителна анатомија на овој модел, како и зачувување на неговиот квалитет долго време.
За да ви биде  искуството волшебно од овој душек, ви додадовме слој мемори, со што се зголемува чувството на мекост и удобност многукратно.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (144/190)
Пакет 1: 144/190/22 см, тежина 52,6 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео Покет + мемори пена 200.00 ден. 500.00 ден. 200.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не