Софа Артуро II, Артуро II, беж кожа | Мебел Виденов
Артуро II

Софа , беж кожа

Софа Артуро II 1
Софа Артуро II 1_thumb
11600 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Двосед Артуро II
- димензии: - L105 B71 H82 см.
- тапацир: еко кожа, сунѓер 8 см, дополнителни материјали за тапацир
- конструкција: иверица, цврсто дрво
Фасцинирајте ги вашите деловни партнери и клиенти со високиот стил и удобност на сериите на двоседот Артуро.
Шик двоседот Артуро нуди исклучителна визија со типичен за брендот Виденов стилски дизајн. Серија тапациран мебел „Артуро“ е специјално развиен за канцелариски места и ресторани со високи барања за удобност и луксуз. Двоседот е комбиниран со другите модули во серијата, што овозможува формирање на различни формации. Двоседот е целосно тапациран со силна и еластична еко кожа, чија висока издржливост гарантира зачувување на одличен изглед, како и лесно одржување.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 115/82/72 см, тежина 23 кг.
Слични производи
Последно видени