Софа Лозана, Лозана, темно беж меланж | Мебел Виденов
Лозана

Софа на спуштање , темно беж меланж

Софа Лозана 1
Софа Лозана 2
Софа Лозана 3
Софа Лозана 4
Софа Лозана 5
Софа Лозана 6
Софа Лозана 1_thumb
Софа Лозана 2_thumb
Софа Лозана 3_thumb
Софа Лозана 4_thumb
Софа Лозана 5_thumb
Софа Лозана 6_thumb
40900 ден
27800 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Димензии:
- L217 B83 H67 см.
- област за спиење: 140/186 см.
Лицев Материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: цик-цак и тапацирски појаси
- седишта / потпирачи за грб: 14 см HR35-еластична полиуретанска пена
- користена ткаенина за мали перничиња Arte 09A
Градба:
- цврсто дрво
- цврсто буково дрво
- иверица, ПДВ
Предности:
* функција кревет
Чувството за дом е специфичен квалитет што е определено од нашето искуство, околината и индивидуалноста. Од друга страна, домот е средина што постојано ја градиме развивајќи и надополнувајќи го нашето чувство за естетика. Двосед Лозана е висококвалитетен производ направен со исклучително внимание на удобност и детали, што создава чувство за класа и стил. Цврстата рамка изработена од висококвалитетно буково дрво дополнително ги потенцира тапацираните делови и му дава посебен стил на моделот. Двоседот е тапациран со тапацир од прва класа - ткаенина со оптимална густина, висока отпорност на абење. Дополнителната обработка на ткаенината го олеснува одржувањето и чистењето на површината. Вградениот механизам за кревет, цик-цак пружините и високо еластичната полиуретанска пена дефинираат неспоредливо чувство на удобност и функционалност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 218/86/56 см, тежина 65 кг.
Слични производи
Последно видени