Канцелариски стол Кристофер, Кристофер | Мебел Виденов
Кристофер

Канцелариски стол

Канцелариски стол Кристофер 1
Канцелариски стол Кристофер 1_thumb
8300 ден
Попуст: -30%
5800 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Канцелариски стол на Кристофер
- димензии: L65 B68 H112-123 см.
- тапацир: пена; еко-кожа отпорна на абење
* Ротација на 360 '
* функција на лулка
* функција за релаксација
* амортизер на гас
* промена на висината на седиштата +/- 100 мм.
* интегриран ергономски потпирач за глава
* ергономска страна, која поддржува за долниот дел од грбот
* ергономско седиште
* тапацирани потпирачи за рака со функција наназад
* полипропиленска основа со пет зраци со ролери
- пакување: брановиден картон, 1 ЕЕЗ.
- тежина: 15 кг.
Дизајнот на столот Кристофер е совршена комбинација на спортски автомобил и седиште за канцеларија. Импресионира не само со модерен дизајн, туку и со сите функционалности на вистински асистент во канцеларијата. Ергономските форми на седиштето и грбот овозможуваат најправилно држење на телото за време на работата или одморот. Со амортизерот на гас можете да ја прилагодите висината на седиштето во најудобна положба за вас. Тапацираните потпирачи за раце што се повлекуваат, ви даваат слобода да ги користите или не. Функциите *релаксација и *лулка ви овозможуваат да се опуштите и да уживате во кратки паузи од работа. Основата има лесна и силна конструкција, гарантирајќи сигурност и удобност во динамично работно опкружување. Условите за плаќање и гаранциите на производот се наведени во videnov.bg. Контактирајте го нашиот тим за повеќе прашања.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и својствата на мебелот.Оставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Слични производи
Последно видени