Спална Невија за душек 160/200, Невија, црна + бела кожа | Мебел Виденов
Невија

Спална , црна + бела кожа

Спална Невија за душек 160/200 1
Спална Невија за душек 160/200 1_thumb
17500 ден
Попуст: -35%
11200 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Кожна спална Невија
Креветот е погоден за едностран и двостран душек со големина 160/200 см.
Може да се користи механизам за подигнување.
Погоден е механизам за кревање – специјален сет + дно од МДФ.
Ако ја изберете опцијата со двостран душек, мора да купите рамка за душек со соодветна големина.
Димензии:
- L170 B208 H101 см.
Материјали:
- лицев материјал – еко кожа со висок квалитет
- декорација: црна + бела кожа
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена Т20/38, вата 150гр/кв.м; дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- иверица, цврсто дрво
Откријте вистински релаксирачки сон со супер удобниот кревет Невија. Нагласената елеганција на креветот му дава карактер на ентериерот и ја надополнува неговата атмосфера. Спалната е тапацирана со висококвалитетна еко кожа. Ткаенината е издржлива, со пријатно мазна површина. Моделот овозможува инсталирање на механизам за подигнување на душек, кој оптимално ќе го искористи просторот дома. Рамката на душекот ја надополнува удобноста на двострани душеци и обезбедува природна циркулација на воздухот.
Обрнете внимание!
Наведената цена не вклучува душек.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 180/110/10 см, тежина 20 кг.
Пакет 2: 210/40/30 см, тежина 25 кг.
Пакет 3: 180/40/20 см, тежина 13 кг.
Слични производи
Последно видени