Тросед Адисон XS, Адисон XS, сив D59, Азалија | Мебел Виденов
Адисон XS

Тросед на спуштање , сив D59, Азалија

Тросед Адисон XS 1
Тросед Адисон XS 1_thumb
21500 ден
14100 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

- димензии: - L230 B84 H80 см.
- област за спиење: 140/190 см.
- тапацир: текстил Dory + еко кожа, (во наведените комбинации на бои)
- висина на сунѓерот на седиштето 8 см и густина T25, што гарантира обновување на првобитната состојба на седиштата по продолжена употреба
- Перници: Азалеа ткаенина
Предности
За да се направи моделот се користеше специјална серија текстил со хидрофобна површина - Дејли.
Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер.
* трансформација во кревет
* функција за спиење - седиште што може да се повлече, грб што се спушта
* сандаци за складирање постелнина
Текстилот е исклучително мек, пријатен на допир, има голема отпорност на абразија, цврстина на бојата, како и отпорност од лупење. Aдисон XS вклучува 3 големи перничиња со отстранливи навлаки со патент.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Оштетувања од сличен карактер нема да бидат прифатени како рекламација.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 188/86/52 см, тежина 69 кг.
Пакет 2: 83/56/38 см, тежина 21 кг.
Слични производи
Последно видени