Тросед Деман, Деман, сив + црна кожа | Мебел Виденов
Деман

Софа , сив + црна кожа

Тросед Деман 1
Тросед Деман 2
Тросед Деман 1_thumb
Тросед Деман 2_thumb
25400 ден
Попуст: -32%
17100 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Тросед Деман
Димензии:
- L226 B81 H82 см.
- област за спиење: L226 / 163 B140 cм.
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер
- луксузна еко кожа
- боја: во посочените комбинации на бои
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена N30 / 33 со дебелина од 12 см, определи поголема удобност при седење
- полиестерска волна 120 g / sq.m.
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функција за спиење - седиште што може да се повлече
* отстранливи капаци на потпирачот за грб
* сандак
Софата Деман нуди оптимална функционалност и удобност, најважните предности на секој модерен тросед. Софата Деман е тапацирана со првокласни ткаенини - еко кожа и текстил. Материјалите имаат одлична еластичност и густина, што дава исклучително пријатно чувство на допир. Тие не се смалуваат и опуштаат. Полиуретанската пена N30 е од високата класа на пени, кои дополнително се омекнуваат и со поголема густина. Неговата мекост дава одлична анатомија на основата и создава чувство на удобност на душекот.
Софата лесно се претвора во кревет со голема површина, што гарантира сигурност при честа употреба. Можете да го користите просторот под седиштето за чување на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 225/80/45 см, тежина 45,2 кг.
Пакет 2: 225/75/62 см, тежина 40,2 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Деман 300.00 ден. 1000.00 ден. 300.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не